  • B43601E2477M062
B43601E2477M062
advertisement
Manufacturer No:
B43601E2477M062
HK JDW NO:
769-B43601E2477M062
Description:
470μF Capacitor 20% 2.01A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601E2477M062
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Leakage Current
    1.06606mA
  • Ripple Current
    2.01A
  • Diameter
    22mm
  • Length
    40mm