  • NRM105K100F
NRM105K100F
advertisement
Manufacturer No:
NRM105K100F
HK JDW NO:
10881-NRM105K100F
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NRM105K100F
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    7.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7130
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height
    14mm
  • Length
    18mm