  • NRLM332M100V25X50F
NRLM332M100V25X50F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM332M100V25X50F
HK JDW NO:
10881-NRLM332M100V25X50F
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 4.06A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM332M100V25X50F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    1.72337mA
  • Ripple Current
    4.06A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    25mm
  • Height
    50mm