  • NRE-SN2R2M50V5X7TBF1F
NRE-SN2R2M50V5X7TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SN2R2M50V5X7TBF1F
HK JDW NO:
10881-NRE-SN2R2M50V5X7TBF1F
Description:
2.2μF Capacitor 14mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SN2R2M50V5X7TBF1F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    14mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    90.5 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    7mm