  • NRE-FL2R2M50V5X11TBF1F
NRE-FL2R2M50V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-FL2R2M50V5X11TBF1F
HK JDW NO:
10881-NRE-FL2R2M50V5X11TBF1F
Description:
NRE-FL 2.2μF Capacitor 18.06mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-FL2R2M50V5X11TBF1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRE-FL
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0011mA
  • Ripple Current
    18.06mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    2500 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm