  • NPX104K310VX2F
NPX104K310VX2F
advertisement
Manufacturer No:
NPX104K310VX2F
HK JDW NO:
10881-NPX104K310VX2F
Description:
100nF Film Capacitor 10% POLYPROPYLENE Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NPX104K310VX2F
    WIRE
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 310
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    310V
  • Height
    12mm
  • Length
    18mm