  • NNR4R7M50V5X11TBF1F
NNR4R7M50V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NNR4R7M50V5X11TBF1F
HK JDW NO:
10881-NNR4R7M50V5X11TBF1F
Description:
4.7μF Capacitor 20% 38mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NNR4R7M50V5X11TBF1F
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45.88Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.01505mA
  • Ripple Current
    38mA
  • Tan Delta
    0.09
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm