  • NNR1R0M100V5X11F
NNR1R0M100V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NNR1R0M100V5X11F
HK JDW NO:
10881-NNR1R0M100V5X11F
Description:
1μF Capacitor 20% Bulk 15mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NNR1R0M100V5X11F
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    149.28Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.011mA
  • Ripple Current
    15mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm