  • NLCV32T-220K-EFD
NLCV32T-220K-EFD
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-220K-EFD
HK JDW NO:
769-NLCV32T-220K-EFD
Datasheet:
NLCV32T-220K-EFD
Description:
FIXED IND 22UH 300MA 1 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-220K-EFD
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    NLCV-EFD
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Case/Size Code
    1310
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm