  • NAZJ331M6.3V6.3X8NBF
NAZJ331M6.3V6.3X8NBF
advertisement
Manufacturer No:
NAZJ331M6.3V6.3X8NBF
HK JDW NO:
10881-NAZJ331M6.3V6.3X8NBF
Description:
330μF Capacitor 390mA
Step5Bar-code shipping tag
NAZJ331M6.3V6.3X8NBF
    FLAT
  • Mounting Feature
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.02079mA
  • Ripple Current
    390mA
  • Tan Delta
    0.26
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    160 mΩ
  • Height
    8mm
  • Length
    7mm
  • Width
    6.6mm