  • NATT470M50V10X10.5LBF
NATT470M50V10X10.5LBF
advertisement
Manufacturer No:
NATT470M50V10X10.5LBF
HK JDW NO:
10881-NATT470M50V10X10.5LBF
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% Tape & Reel 240mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NATT470M50V10X10.5LBF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    4141
  • Leakage Current
    0.0235mA
  • Ripple Current
    240mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    10mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    11mm
  • Width
    10.3mm