  • NACZ221M16V6.3X8
NACZ221M16V6.3X8
advertisement
Manufacturer No:
NACZ221M16V6.3X8
HK JDW NO:
10881-NACZ221M16V6.3X8
Package:
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 280mA
Step5Bar-code shipping tag
NACZ221M16V6.3X8
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    340mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.0352mA
  • Ripple Current
    280mA