  • NACK332M6.3V12.5X14TR13F
NACK332M6.3V12.5X14TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACK332M6.3V12.5X14TR13F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACK332M6.3V12.5X14TR13F
Package:
Aluminum
Description:
3.3mF Capacitor 20% 1.1A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACK332M6.3V12.5X14TR13F
    Select All
  • Width
    13.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3mF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    5252
  • Leakage Current
    0.2079mA
  • Ripple Current
    1.1A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.3
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    14mm
  • Length
    15mm