  • NACE221M50V10X10.5TR13F
NACE221M50V10X10.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACE221M50V10X10.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACE221M50V10X10.5TR13F
Package:
Aluminum
Description:
220μF Capacitor 20% 320mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 8411
Step5Bar-code shipping tag
NACE221M50V10X10.5TR13F
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    10mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    11mm
  • Width
    10.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    910mOhm
  • Size Code
    4141
  • Leakage Current
    0.11mA
  • Ripple Current
    320mA