  • MLG0402P10NHT000
MLG0402P10NHT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0402P10NHT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG0402P10NHT000
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
MLG0402P10NHT000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG0402P10NHT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG-P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    140mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.1Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.6GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.22mm