  • MHQ0603P1N9CT000
MHQ0603P1N9CT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P1N9CT000
HK JDW NO:
769-MHQ0603P1N9CT000
Datasheet:
MHQ0603P1N9CT000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P1N9CT000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    1.9nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    16 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm