  • M4A3-256/192-10FANI
M4A3-256/192-10FANI
advertisement
Manufacturer No:
M4A3-256/192-10FANI
HK JDW NO:
477-M4A3-256/192-10FANI
Package:
256-BGA
Description:
1mm PMIC ispMACH? 4A Series M4A3-256 3.3V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
M4A3-256/192-10FANI Overview
There are 256 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.The item is enclosed in a 256-BGA package.The device is programmed with 192 I/Os.Devices are programmed with terminations of [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.It is powered by a voltage of 3.3V volts.It is a part of the family [0].As a result, it is packaged as Tray.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.This type of FPGA is a part of the ispMACH? 4A series.It has 256pins programmed.It is also characterized by YES.In accordance with the [0], its related parts are listed.In digital circuits, 10000gates serve as building blocks.Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].For storing data, it is recommended to use [0].Surface Mountis the mounting point of this electronic part.A maximum supply voltage of 3.6Vis used in its operation.Initially, it requires a voltage of 3Vas the minimum supply voltage.There are 160 programmable I/Os, which are method of data transmissions, via input/output (I/O), between a central processing unit (CPU) and a peripheral device, such as a network adapter or a Parallel ATA storage device. 100MHzis the maximum frequency.
M4A3-256/192-10FANI Features
256-BGA package
192 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
256 pin count
M4A3-256/192-10FANI Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation M4A3-256/192-10FANI CPLDs applications.
  • Address decoders
  • Multiple Clock Source Selection
  • Code converters
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Page register
  • POWER-SAVING MODES
  • USB Bus
  • State machine control
  • Pattern recognition
Step5Bar-code shipping tag
M4A3-256/192-10FANI
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    256-BGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    ispMACH® 4A
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    250
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    M4A3-256
  • Pin Count
    256
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    192
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    10000
  • Max Frequency
    100MHz
  • Number of Programmable I/O
    160
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm