  • LXZ50VB47RM6X11LL
LXZ50VB47RM6X11LL
advertisement
Manufacturer No:
LXZ50VB47RM6X11LL
HK JDW NO:
856-LXZ50VB47RM6X11LL
Description:
LXZ 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXZ50VB47RM6X11LL
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    450mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    104mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    260mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm