  • LQW2UAS3R3J00L
LQW2UAS3R3J00L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2UAS3R3J00L
HK JDW NO:
535-LQW2UAS3R3J00L
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQW2UAS3R3J00L
Description:
FIXED IND 3.3UH 290MA 3.4 OHM
Step5Bar-code shipping tag
LQW2UAS3R3J00L
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    39.008944mg
  • Material - Core
    Air
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    290mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.65mm
  • Current Rating
    290mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Max DC Current
    290mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    22 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Q Factor
    22
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Height
    1.83mm
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm
  • Length
    2.6162mm
  • Width
    2.4384mm