  • LQM21PN4R7MGHL
LQM21PN4R7MGHL
advertisement
Manufacturer No:
LQM21PN4R7MGHL
HK JDW NO:
535-LQM21PN4R7MGHL
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LQM21PN4R7MGHL
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.2A 275 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQM21PN4R7MGHL
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.2A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    275mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    250mA
  • Rated Current-Max
    1A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm