  • LQP02TN33NH02D
LQP02TN33NH02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP02TN33NH02D
HK JDW NO:
535-LQP02TN33NH02D
Datasheet:
LQP02TN33NH02D
Description:
Fixed Inductors 0.4x0.2mm 33nH 90mA +/-3%
Purchasing and Inquiry
LQP02TN33NH02D - Product Detail Page
Overview
Key Features
  • Part Number: LQP02TN33NH02D
  • Inductance: 33nH
  • Tolerance: ±3%
  • Dimensions: [Specify the physical dimensions]
  • Operating Temperature: [Specify the temperature range]
  • RoHS Compliant: Yes
  • Packaging: [Specify packaging details]
Description
The LQP02TN33NH02D is a compact and highly efficient inductor that can be used in a wide range of electronic circuits and devices. With a low inductance value of 33nH and a tight tolerance of ±3%, it ensures precise control over your circuit's behavior.
Applications
  • Power Supplies
  • RF Circuits
  • Consumer Electronics
  • Communication Devices
  • IoT Products
  • And More
Datasheet
Quality Assurance
Environmental Compliance
Packaging
Order Information
For pricing, availability, and to place an order, please contact our sales team or visit our website
Step5Bar-code shipping tag
LQP02TN33NH02D
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Current Rating
    90mA
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Height
    200μm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.23mm
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
    WRAPAROUND
  • Composition
  • Tolerance
    ±3%
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.5Ohm Max
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    4
    Non-Magnetic
  • Q Factor
    4
  • Max DC Current
    90mA
  • Q @ Freq
    4 @ 300MHz