  • LQM18PN3R3MFRL
LQM18PN3R3MFRL
advertisement
Manufacturer No:
LQM18PN3R3MFRL
HK JDW NO:
535-LQM18PN3R3MFRL
Datasheet:
LQM18PN3R3MFRL
Description:
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 438mOhm DCR 0603 Embossed T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQM18PN3R3MFRL
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
    1
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    700mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    438mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
    DUAL ENDED
  • DC Current
    700mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 25% TOLERANCE
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm