  • LP3990SDX-1.35
LP3990SDX-1.35
advertisement
Manufacturer No:
LP3990SDX-1.35
HK JDW NO:
815-LP3990SDX-1.35
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Enable Fixed LP3990 PMIC 6-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 11655
Step5Bar-code shipping tag
LP3990SDX-1.35
    Select All
  • Current - Quiescent (Iq)
    80μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 150mA
  • PSRR
    55dB ~ 35dB (1kHz ~ 10kHz)
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    6-WDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Base Part Number
    LP3990
  • Current - Supply (Max)
    120μA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    1.35V
    Positive
  • Current - Output
    150mA