  • LGU2D681MELZ
LGU2D681MELZ
advertisement
Manufacturer No:
LGU2D681MELZ
HK JDW NO:
555-LGU2D681MELZ
Datasheet:
LGU2D681MELZ
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGU2D681MELZ
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    200V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.1mA
  • Ripple Current
    1.78A
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.78A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.67A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm