LFXP2-5E-6FTN256I
LFXP2-5E-6FTN256I
477-LFXP2-5E-6FTN256I
256-LBGA
1.2V V 2.1mm mm 22kB B FPGAs XP2 Series 256-LBGA 1mm mm 256
Purchasing and Inquiry
LFXP2-5E-6FTN256I Overview
There is a 256-LBGA package that includes this component. Fpga chips consists of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY elements. A total of 172 I/Os allow data to be transferred in a more coherent manner. A fundamental building block is made up of 5000 logic elements/cells. Fpga chips is powered from a supply voltage of 1.2V. A Field Programmable Gate Arrays-series FPGA part. The Surface Mount-slot on the development board allows you to attach the FPGA module. Fpga chips operates wFpga chipsh a supply voltage of 1.14V~1.26V. There are many types of FPGAs in the XP2 series, this is one of them. As far as the operating temperature is concerned, it should be kept within -40°C~100°C TJ when operating. In this device, 172 outputs are incorporated in order to provide you with maximum flexibility. There is an FPGA model contained in Tray in order to conserve space. In total, it has 256 terminations on each end. As far as the RAM bits are concerned, this device offers you a total of 169984. Related parts can be found by using its base part number LFXP2-5. It is crucial that the RAM si20.8kBe of this FPGA module reaches 20.8kB so that the program can run normally. Fpga electronics is designed wfpga electronics h 256 pins. A total of 625 LABs/CLBs make up this FPGA array. Fpga electronics is possible for this FPGA to perform as per fpga electronics s specifications as long as fpga electronics is mounted in Surface Mount direction. A 1.2V-volt supply allows designers to fully utilize its flexibility. Power is provided by a 1.21.2/3.33.3V battery that is included with the device. Fpga semiconductor is equipped wfpga semiconductorh 256 pin count. It usually uses a crystal oscillating at a frequency of 435MHz in order to do its work. A memory of 22kB is embedded in this FPGA module for storing data and programs.