LFXP2-17E-7F484C
LFXP2-17E-7F484C
477-LFXP2-17E-7F484C
484-BBGA
1.2V V 38.9kB B FPGAs XP2 Series 484-BBGA
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LFXP2-17E-7F484C Overview
A 484-BBGA package is provided with this component. A total of 358 I/Os allow data to be transferred in a more coherent manner. A fundamental building block is made up of 17000 logic elements/cells. With a Surface Mount connector, this FPGA module can be attached to the development board. The supply voltage of the device is 1.14V~1.26V , at which it runs. There are many types of FPGAs in the XP2 series, this is one of them. Fpga chips is important to maintain the operating temperature wFpga chipshin the range of 0°C~85°C TJ when operating the machine. Unlike other FPGA models, this one is contained in Tray for the sake of space saving. This device has 282624 RAM bits, which is the number of RAM bits that this device offers. If you are looking for related parts, you can use the base part number LFXP2-17 as a starting point. The RAM si34.5kBe of this FPGA module reaches 34.5kB to ensure normal operation of the program. 484 pins are designed into the device. This FPGA is built as an array of 2125 LABs/CLBs. Fpga electronics is possible for this FPGA to perform as per fpga electronics s specifications as long as fpga electronics is mounted in Surface Mount direction. In the case of 1.2V supply voltage, designers can take full advantage of its flexibility. As far as the pin count is concerned, it has 484 pins. A memory of 38.9kB is embedded in this FPGA module for storing data and programs.