  • LFC789D25-ADJCDR
LFC789D25-ADJCDR
advertisement
Manufacturer No:
LFC789D25-ADJCDR
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LFC789D25-ADJCDR
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
PMIC 8 12V SOIC
Quantity:
In Stock : 3552
Step5Bar-code shipping tag
LFC789D25-ADJCDR
  • Package / Case
    SOIC
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    8
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    12V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    16V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    9V
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Operating Supply Current
    2.5mA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm