  • LC4384V-5T176I
LC4384V-5T176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4384V-5T176I
HK JDW NO:
477-LC4384V-5T176I
Package:
176-LQFP
Datasheet:
LC4384V-5T176I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4384 176 Pin 3.3V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384V-5T176I Overview
There are 384 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.The item is packaged with 176-LQFP.There are 128 I/Os on the board.There are 176 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.It is powered by a voltage of 3.3V volts.This part is included in Programmable Logic Devices.Ideally, the chip should be packaged by Tray.The operating temperature of the machine is -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.It is recommended to mount the chip by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000V series.With 176pins programmed, the chip is ready to use.When using this device, YESis also available.LC4384contains its related parts.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].It is recommended that data be stored in [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.176pins are included in its design.With a maximum supply voltage of [0], it operates.Initially, it requires a voltage of 3Vas the minimum supply voltage.There are 48 programmable I/Os in this system.The maximum frequency should not exceed 322MHz.It has 4dedicated inputs for detecting input signals.There are 24 logic elements/cells on the device.
LC4384V-5T176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4384V-5T176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384V-5T176I CPLDs applications.
  • POWER-SAVING MODES
  • Protection relays
  • TIMERS/COUNTERS
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • I2C BUS INTERFACE
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • State machine control
  • Interface bridging
  • LED Lighting systems
  • DMA control
Step5Bar-code shipping tag
LC4384V-5T176I
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    176
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    13.5mA
  • Number of I/O
    128
  • Nominal Supply Current
    13.5mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    24
  • Max Frequency
    322MHz
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm