  • LC4256V-5TN144I
LC4256V-5TN144I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256V-5TN144I
HK JDW NO:
477-LC4256V-5TN144I
Package:
144-LQFP
Datasheet:
LC4256V-5TN144I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4256 144 Pin 3.3V 144-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256V-5TN144I Overview
The mobile phone network has 256 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).The item is packaged with 144-LQFP.There are 96 I/Os on the board.Terminations of devices are set to [0].This electrical part has a terminal position of QUADand is connected to the ground.The power source is powered by 3.3Vvolts.It belongs to the family [0].Package the chip by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].There should be a Surface Mounton the chip.It is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000V series.144pins are programmed on the chip.When using this device, YESis also available.Its related parts can be found in the [0].In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].EEPROM is adopted for storing data.Surface Mountmounts this electronic component.This board has 144 pins.There is a maximum supply voltage of 3.6V.The device is designed to operate with a minimal supply voltage of 3VV.In total, there are 16 logic elements/blocks.Ideally, the maximal frequency should be lower than 322MHz Hz.The input signals are detected by 4dedicated inputs.
LC4256V-5TN144I Features
144-LQFP package
96 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
144 pin count
144 pins
LC4256V-5TN144I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256V-5TN144I CPLDs applications.
  • Random logic replacement
  • Protection relays
  • Address decoding
  • Digital designs
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • I/O expansion
  • Field programmable gate
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
Step5Bar-code shipping tag
LC4256V-5TN144I
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    144
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12.5mA
  • Number of I/O
    96
  • Nominal Supply Current
    12.5mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Max Frequency
    322MHz
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    16
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    20mm
  • Width
    20mm