  • KNP200JR-73-43R
KNP200JR-73-43R
advertisement
Manufacturer No:
KNP200JR-73-43R
HK JDW NO:
898-KNP200JR-73-43R
Datasheet:
KNP200JR-73-43R
Description:
43Ohm, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP200JR-73-43R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    43Ohm
  • Power (Watts)
    2W