  • ISPLSI 5384VE-100LF256I
ISPLSI 5384VE-100LF256I
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 5384VE-100LF256I
HK JDW NO:
477-ISPLSI 5384VE-100LF256I
Package:
256-BGA
Description:
2.5/3.33.3V 1mm PMIC ispLSI? 5000VE Series ISPLSI 5384 3.3V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 5384VE-100LF256I Overview
A mobile phone network consists of 384macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).It is embedded in the 256-BGA package.The device has 192inputs and outputs.There is a 256terminations set on devices.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.The power supply voltage is 3.3V.This part is part of the family [0].It is recommended to package the chip by Tray.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.In terms of FPGAs, it belongs to the ispLSI? 5000VE series.There are 256 pins on the chip.This device also displays [0].According to the ISPLSI 5384, its related parts can be found.The 18000gates serve as building blocks for digital circuits.A total of 12logic elements/blocks are present.There is 2.5/3.33.3V power supply available for it.The maximal supply voltage (Vsup) reaches 3.6V.It is important that the supply voltage (Vsup) exceeds 3VV.The clock frequency of the device should not exceed 67MHz.
ISPLSI 5384VE-100LF256I Features
256-BGA package
192 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
256 pin count
2.5/3.33.3V power supplies
ISPLSI 5384VE-100LF256I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 5384VE-100LF256I CPLDs applications.
  • Timing control
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Discrete logic functions
  • Boolean function generators
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Parity generators
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • High speed graphics processing
  • POWER-SAVING MODES
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 5384VE-100LF256I
  • Package / Case
    256-BGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    ispLSI® 5000VE
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    256
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Additional Feature
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
    256
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of I/O
    192
  • Clock Frequency
    67MHz
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm