  • ISPLSI 5384VA-125LB272
ISPLSI 5384VA-125LB272
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 5384VA-125LB272
HK JDW NO:
477-ISPLSI 5384VA-125LB272
Package:
272-BBGA
Description:
2.5/3.33.3V 1.27mm PMIC ispLSI? 5000VA Series ISPLSI 5384 3.3V 272-BBGA
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 5384VA-125LB272 Overview
Currently, there are 384 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.The product is contained in a 272-BBGA package.The device is programmed with 192 I/Os.There are 272 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.Its terminal position is BOTTOM.A voltage of 3.3V is used as the power supply for this device.This part is part of the family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.Ensure its reliability by operating at [0].It is recommended to mount the chip by Surface Mount.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispLSI? 5000VA series.There are 272 pins on the chip.Its related parts can be found in the [0].In digital circuits, there are 18000gates, which act as a basic building block.This logic element/block contains 12logic elements.A power supply of 2.5/3.33.3Vvolts is required to operate this device.In order to ensure proper operation, a maximum supply voltage (Vsup) of 3.6V is required.In order to operate properly, the supply voltage (Vsup) should be greater than 3V.clock frequency should not exceed [0].
ISPLSI 5384VA-125LB272 Features
272-BBGA package
192 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
272 pin count
2.5/3.33.3V power supplies
ISPLSI 5384VA-125LB272 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 5384VA-125LB272 CPLDs applications.
  • Voltage level translation
  • Dedicated input registers
  • Code converters
  • Parity generators
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Software-driven hardware configuration
  • Power Meter SMPS
  • Power automation
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 5384VA-125LB272
  • Package / Case
    272-BBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Series
    ispLSI® 5000VA
  • Number of Terminations
    272
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    272
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B272
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of I/O
    192
  • Clock Frequency
    91MHz
  • Propagation Delay
    9.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    2.8mm
  • Length
    27mm
  • Width
    27mm