  • ISPLSI 5256VE-125LT128
ISPLSI 5256VE-125LT128
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 5256VE-125LT128
HK JDW NO:
477-ISPLSI 5256VE-125LT128
Package:
128-LQFP
Description:
2.5/3.33.3V 0.4mm PMIC ispLSI? 5000VE Series ISPLSI 5256 3.3V 128-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 5256VE-125LT128 Overview
In the mobile phone network, there are 256macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is part of the 128-LQFP package.As you can see, this device has 96 I/O ports programmed into it.There are 128 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.An electrical supply voltage of 3.3V is used to power it.The part is included in Programmable Logic Devices.It is packaged in the way of Tray.It operates with the operating temperature of 0°C~70°C TA to ensure its reliability.It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.The ispLSI? 5000VEseries comprises this type of FPGA.Chips are programmed with 128 pins.When using this device, YESis also available.You can find its related parts in the [0].It is possible to construct digital circuits using 12000gates, which are devices that serve as building blocks.In total, there are 8 logic elements/blocks.A total of 2.5/3.33.3V power supplies are needed to run it.Initially, the maximum supply voltage (Vsup) is 3.6V.It is important that the supply voltage (Vsup) exceeds 3VV.
ISPLSI 5256VE-125LT128 Features
128-LQFP package
96 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
128 pin count
2.5/3.33.3V power supplies
ISPLSI 5256VE-125LT128 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 5256VE-125LT128 CPLDs applications.
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Protection relays
  • Random logic replacement
  • Handheld digital devices
  • Interface bridging
  • Digital systems
  • Programmable polarity
  • Reset swapping
  • Storage Cards and Storage Racks
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 5256VE-125LT128
  • Package / Case
    128-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    ispLSI® 5000VE
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    128
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    128
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of I/O
    96
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm