  • IS15ABFP4RGB
IS15ABFP4RGB
advertisement
Manufacturer No:
IS15ABFP4RGB
HK JDW NO:
558-IS15ABFP4RGB
Package:
Datasheet:
IS15ABFP4RGB
Description:
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Step5Bar-code shipping tag
IS15ABFP4RGB
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Blue, Green, Red
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Supply Voltage
    3.0V~5.5VDC
  • Current Rating
    100mA
    Off-Mom
  • Max Current Rating
    100mA
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    12V
  • Illumination Color
    Blue, Green, Red
  • LED Color
    Red - Green - Blue
  • Display Type
    LCD
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 12VDC
  • Viewing Area
    15.0mm L x 10.8mm W
  • Display Mode
    Black and White, FSTN Positive
  • Travel Range
    1.8mm
  • Face Size
    23.13mm Lx20.59mm W
  • LED Forward Current
    10 10 10mA
  • LED Forward Voltage
    2.1 3.3 3.3VDC