  • IS15SACP4CF
IS15SACP4CF
advertisement
Manufacturer No:
IS15SACP4CF
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-IS15SACP4CF
Package:
Datasheet:
IS15SACP4CF
Description:
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IS15SACP4CF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    SmartDisplay™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Type
    Pushbutton, LCD
  • Color
    Green, Red
  • Supply Voltage
    3.0V~5.5VDC
  • Depth
    19mm
  • Style
    Compact
  • Termination Style
    PC Pin
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Max Current Rating
    100mA
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    12V
  • Operating Force
    224gf
  • Illumination Type
    LED
  • Illumination Color
    Green, Red
  • LED Color
    Red - Green
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 12VDC
  • Viewing Area
    13.0mm L x 10.7mm W
  • Display Mode
    Yellow, STN Positive
  • Travel Range
    1.8mm
  • Pixel Format
    36 x 24
  • Face Size
    19.0mm Lx18.0mm W
  • LED Forward Current
    15 15mA
  • LED Forward Voltage
    2.1 2.2VDC
  • Length
    18mm