  • IS15BSAFP4CF
IS15BSAFP4CF
advertisement
Manufacturer No:
IS15BSAFP4CF
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-IS15BSAFP4CF
Package:
Datasheet:
IS15BSAFP4CF
Description:
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Step5Bar-code shipping tag
IS15BSAFP4CF
    Select All
  • Illumination
    LED
  • Contact Current Rating
    100mA
  • Operating Force
    173gf
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    0.1A@12VDC
  • LED Color
    Red - Green
  • Display Type
    LCD
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 12VDC
  • Contact Function
    OFF-(ON)
  • Actuator Travel
    4.4958 mm
  • Viewing Area
    14.5mm L x 11.8mm W
  • Display Mode
    Black and White, FSTN Positive
  • Travel Range
    1.8mm
  • Pixel Format
    36 x 24
  • Face Size
    19.0mm Lx18.0mm W
  • LED Forward Current
    15 15mA
  • LED Forward Voltage
    1.9 1.9VDC
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -15°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SmartDisplay™
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Pushbutton, LCD
  • Color
    Green, Red
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    3.0V~5.5VDC
  • Style
    Compact
  • Termination Style
    PC Pin
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Contact Resistance
    0.2mOhm
  • Insulation Resistance
    100000000Ohm
  • Contact Current(DC)-Max
    0.1A