  • IS15ABDP4B
IS15ABDP4B
advertisement
Manufacturer No:
IS15ABDP4B
HK JDW NO:
558-IS15ABDP4B
Package:
Datasheet:
IS15ABDP4B
Description:
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Step5Bar-code shipping tag
IS15ABDP4B
    Through Hole
  • Number of Pins
    13
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Supply Voltage
    3.0V~5.5VDC
  • Current Rating
    100mA
  • Illumination Color
    White
  • LED Color
    White, Super Bright
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 12VDC
  • Viewing Area
    15.0mm L x 10.8mm W
  • Display Mode
    Blue, STN Negative
  • Travel Range
    1.8mm
  • Face Size
    23.13mm Lx20.59mm W
  • LED Forward Current
    20mA
  • LED Forward Voltage
    3.6VDC