  • IDT79RC32V332-100DHG
IDT79RC32V332-100DHG
advertisement
Manufacturer No:
IDT79RC32V332-100DHG
HK JDW NO:
378-IDT79RC32V332-100DHG
Package:
PQFP
Description:
0.5mm 32-bit Microprocessor 208-Pin 100MHz 3.3V PQFP
Quantity:
In Stock : 15734
Step5Bar-code shipping tag
IDT79RC32V332-100DHG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    208
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    208
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    100MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Number of I/O
    8
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER, RISC
  • Bit Size
    32
  • Has ADC
    NO
  • DMA Channels
    YES
  • PWM Channels
    NO
  • DAC Channels
  • Address Bus Width
    32
  • External Data Bus Width
  • Length
    28mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    28mm