  • IDT79RC32H435-350BCI
IDT79RC32H435-350BCI
advertisement
Manufacturer No:
IDT79RC32H435-350BCI
HK JDW NO:
378-IDT79RC32H435-350BCI
Package:
BGA
Datasheet:
Description:
1mm 1.22.53.3V 32-bit Microprocessor 256-Pin 350MHz BGA
Quantity:
In Stock : 11619
Step5Bar-code shipping tag
IDT79RC32H435-350BCI
  • Pin Count
    256
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Power Supplies
    1.22.53.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Voltage
    1.2V
    32
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    BGA
  • Number of Pins
    256
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    350MHz