  • IDT79R3041-33JG
IDT79R3041-33JG
advertisement
Manufacturer No:
IDT79R3041-33JG
HK JDW NO:
378-IDT79R3041-33JG
Package:
LCC
Datasheet:
IDT79R3041-33JG
Description:
1.27mm 32-bit Microprocessor 33MHz 5V LCC
Quantity:
In Stock : 17531
Step5Bar-code shipping tag
IDT79R3041-33JG
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    LCC
  • Published
    1996
  • Number of Terminations
    84
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Additional Feature
    BURST BUS; 5 PIPELINE STAGES
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    33MHz
  • Pin Count
    84
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-J84
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Voltage
    5V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Bit Size
    32
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
    NO
  • External Data Bus Width
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Length
    29.275mm
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Width
    29.275mm