  • HAK221KBABF0KR
HAK221KBABF0KR
advertisement
Manufacturer No:
HAK221KBABF0KR
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-HAK221KBABF0KR
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
HAK221KBABF0KR
Description:
HAK 220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% -40°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HAK221KBABF0KR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    HAK
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Pitch
    5mm