  • H444K2BZA
H444K2BZA
advertisement
Manufacturer No:
H444K2BZA
HK JDW NO:
792-H444K2BZA
Datasheet:
H444K2BZA
Description:
44.2kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H444K2BZA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    44.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W