  • GNM314F51H473ZD01D
GNM314F51H473ZD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314F51H473ZD01D
HK JDW NO:
535-GNM314F51H473ZD01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314F51H473ZD01D Overview
Sitting at 0.031 0.80mm height, the maximum height is reached.Size/dimension is set to 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The voltage - Rated of the chip is rated 50V voltage.In terms of temperature coefficient, it is Y5V F.It is packaged in a 1206 (3216 Metric) case.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
GNM314F51H473ZD01D Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of Y5V F
GNM314F51H473ZD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314F51H473ZD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314F51H473ZD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm