  • GEN4-ULCD-28D-CLB
GEN4-ULCD-28D-CLB
advertisement
Manufacturer No:
GEN4-ULCD-28D-CLB
Manufacturer:
4D Systems Pty Ltd
HK JDW NO:
3-GEN4-ULCD-28D-CLB
Package:
Datasheet:
GEN4-ULCD-28D-CLB
Description:
DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GEN4-ULCD-28D-CLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Published
    2015
  • Series
    gen4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    I2C, SPI, TTL
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    43.20mm W x 57.60mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    240 x 320
  • Diagonal Screen Size
    2.8 71.12mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.18mm Wx0.18mm H