  • FTAS00-65AS4
FTAS00-65AS4
advertisement
Manufacturer No:
FTAS00-65AS4
HK JDW NO:
558-FTAS00-65AS4
Package:
Datasheet:
FTAS00-65AS4
Description:
TOUCH SCREEN RESISTIVE 6.5"
Step5Bar-code shipping tag
FTAS00-65AS4
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2010
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Interface
    4-Wire
  • Nominal Supply Current
    1mA
  • Sensing Method
    Resistive
  • Touchscreen
  • Diagonal Screen Size
    6.5 165.1mm
  • Diagonal Size
    6.5 in
  • Height
    4.13 105.00mm
  • Length
    5.43 138.0mm
  • Width
    0.055 1.40mm