  • FTAS00-104A5
FTAS00-104A5
advertisement
Manufacturer No:
FTAS00-104A5
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-FTAS00-104A5
Package:
Datasheet:
FTAS00-104A5
Description:
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.4"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FTAS00-104A5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Interface
    RS232, USB
  • Touchscreen
    Resistive
  • Diagonal Screen Size
    10.4 264.16mm
  • Diagonal Size
    10.4 in
  • Height
    6.61 167.90mm
  • Length
    8.66 219.96mm
  • Width
    0.083 2.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2010
  • Series
    FT
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Operating Supply Voltage
    5.5V