  • FTAS00-57AS4
FTAS00-57AS4
advertisement
Manufacturer No:
FTAS00-57AS4
HK JDW NO:
558-FTAS00-57AS4
Package:
Datasheet:
FTAS00-57AS4
Description:
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.7"
Step5Bar-code shipping tag
FTAS00-57AS4
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2010
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Interface
    4-Wire
  • Nominal Supply Current
    1mA
  • Sensing Method
    Resistive
  • Touchscreen
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm
  • Diagonal Size
    5.7 in
  • Height
    3.61 91.60mm
  • Length
    4.76 121.00mm
  • Width
    0.055 1.40mm