  • F931A227MNC
F931A227MNC
advertisement
Manufacturer No:
F931A227MNC
HK JDW NO:
555-F931A227MNC
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Quantity:
In Stock : 15747
Step5Bar-code shipping tag
F931A227MNC
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.12
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Current - Leakage
    22μA
  • Height
    7.3mm
  • Height Seated (Max)
    2.9972mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.2926mm