  • 135D107X9010F6
135D107X9010F6
advertisement
Manufacturer No:
135D107X9010F6
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-135D107X9010F6
Datasheet:
135D107X9010F6
Description:
100μF ±10% 200°C-Max -55°C-Min 2.4Ohm Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
135D107X9010F6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    135D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.296Diax0.641L 7.52mmx16.28mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4Ohm
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Length
    16.2814mm