  • F930J686MBA
F930J686MBA
advertisement
Manufacturer No:
F930J686MBA
HK JDW NO:
555-F930J686MBA
Description:
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1411
Step5Bar-code shipping tag
F930J686MBA
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0043mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.9mm
  • Height Seated (Max)
    2.3114mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.794mm